неделя, 27 март 2011 г.

Пролетни зайци в зелено/ Зайци в зеленом





Реших да се поправя - нека да има пролетни зайци и в зелено. Зеленото за малките декорчета предизвика да го използвам и за по-големи форми.
Решила исправиться - пусть будут зайцы и в зеленом. Зелененький материальчик для маленьких форм прекрасно смотрится и в формах по крупнее.

събота, 26 март 2011 г.

Великденски декорчета/ Пасхальные декоряшки



Мина Благовещение, значи скоро и Великден. Да започваме, тогава. Тази година започнах ме с малките форми. Сигурно, заради кризата...
Пасха все ближе. Пора готовиться. Начали с мелочевки.

петък, 25 март 2011 г.

Цветчета с очички/ Глазастые цветы




Мисля, че тези цветя ги знае всеки, който се занимава с ръкотворчество. Е, вече и аз си ги имам в "градинката"
Думаю, что эти цветочки широко известны. Теперь вот и в моем "садочке" появились

сряда, 23 март 2011 г.

Рози, Розы







И понеже хартията не е от любимите ми материали отново се завръщам към текстил. Този път розички за саксийки.
И т.к. ткань я люблю все таки больше чем бумагу снова возвращаюсь к ней. Розочки для горшочков.

Цветя с бонбони/ Цветочки с конфетками


В допълнение към пролетните ми букети.
Дополнение к моим весенним букетам.

събота, 19 март 2011 г.

По расчету/ По сметка





Понеже одялата все още не са готови,и не съм правила никакви кукли, ще ви покажа моето куче.
Преди две години, забелязах, че започвам да водя заседнал начин на живот: от вкъщи до ателие - с асансьор, в ателието - на стола, в къщи - на дивана. И винаги намирам оправдания да отложа разходка: то било студено, дъждовно, горещо и т.н. или имам много спешна работа или искам да си поговоря с приятелите в Скайпа и т.н.Един ден реших твърдо, определено по сметка, да си купя куче, задължително голямо, за да имам ангажимент - едночасова разходка два пъти на ден. Решено - направено. Купих си БОК, понеже точно по това време имаше изложба на тези кучета и не се наложило да търся, да чакам. Ето това същество се появи в дома ни.
Т.к. одеяла еще не готовы и кукол новых я не шила, то покажу вам мою собаку.
Несколько лет назад заметила, что слишком мало двигаюсь: из дома в ателье - на лифте, в ателье - на стуле, дома - на диване. Все чаще откладываю прогулки оправдываясь, то погодой, то занятостью, то необходимостью пообщаться с друзьями и т.н. Тогда твердо решила взять себе собаку крупной породы, чтобы не отлынивать от обязательств - часовой прогулки два раза в день. Решено - сделано, благо, что как раз в то время проходила выставка собак, не пришлось искать,выбирать и ждать. Так в доме появилось это существо.

петък, 18 март 2011 г.

For Japan with love


Днешният ден е обявен за ден на мълчанието във блоговете в памят на жертвите и страшната трагедия в Япония. Скърбя.
Сегодняшний день объявлен днем молчания в блогах в память о жертвах катастрафы в Японии. Скорбя.

петък, 11 март 2011 г.

Торбички/ Мешочки



Отново съм с торбички... Този път са за сватбени късметчета. Тема на сватбата е "черно и бяло".
Снова я с мешочками... Для свадебных сувенирчиков. В Болгарии их разбрасывают при выходе жениха и невесты из ЗАГСа. Внутри монетка, зерно или рис, конфетка. Ну, это понятно: богатство, благополучие, здоровье и сладкая жизнь. Тема свадьбы: "Черное и белое".

сряда, 9 март 2011 г.

И отново зайци в синьо


Забелязах, че всяка година пролетните ми зайци са в синьо. Защо ли? Може би, защото съм в Бургас и морето, което виждам през прозореца, живее и в душата ми; може би, защото през пролетта най-много жадувам за синьото небе или просто и прозаично обожавам синият цвят.
Заметила, что вот уже который год делаю весенних зайцев в синем. Почему бы это? Может быть потому, что море, которое вижу из окон, живет теперь и в моей душе. Или может быть потому,что жду не дождусь синего неба, ведь именно весной оно самое синее. А может все совсем просто и прозаично: потому что очень люблю синий цвет?

Котенце/ котенок

Не пишу. Все силы бросили на одеяла. Медленно и упорно продвигаемся. Буду демонстрировать уже готовые. Но вот, вчера, по настоятельной просьбе одной принцессы, все таки пришлось оторваться от стежки и сшить котеночка.
Не пиша, понеже изцяло се посветих на одяла. Обаче, не устоях на една малка принцеска и вчера й направих котенце.

вторник, 8 март 2011 г.

Честито! Поздравляю!

Честит 8 март! Великолепен повод / понеже всяка жена е великолепна/ и чудесен празник 8 защото има характер и всяка година си е различен/.
Пожелавам ви мили дами да имате винаги под ръка един вълшебник, който на всяко ваше "Искам" да отговаря: " Ще го направя. Ще го купя. Ще те заведа" И Много те обичам".
Поздравляю с 8 марта. Причина праздника - великолепна, /ведь каждая женщина - это само великолепие/ и праздник - чудесен /ведь в каждом сердце просыпается весна/.
Пусть с каждой из вас всегда будет рядом волшебник, готовый исполнить ваши желания, подставить плечо и пожертвовать "жилеткой".

вторник, 1 март 2011 г.

Честита Баба Марта!


Честито! Много здраве и усмивки.
Отмечаем болгарский праздник - Баба Марта.В этот день принято обмениваться мартеничками с пожеланием здоровья. Если раньше это были шерстянные нити красного и белого цвета, то теперь простор фантазии и оч.умелых ручек.