вторник, 19 април 2011 г.

Одеяло "Ноктюрн"



Вече два месеца правя одеяла. И хем се радвам, че най-после мога да шия "quil", хем се ядосвам. Не стига, че изборът на хасета е просто отчайващ, но и качеството на българските платове са под всякаква критика! Свиват се неравномерно, губят цветовете си още при първото пране, протриват се. И ето, че ново одеяло вече има вид на старо и протрито и всички наши усилия се подкопават от този състарен, не по наша вина, вид. Направо съм бясна! А ние не можем да не перем одялата. Всеки който е шиел "quil" много добре знае, че колко и да се стараеш платовете се цапат от многото бодове през които преминават. Естествено, че сме правили одеяла от специалните американски платове /боже, каква приказка са!/, но не всеки наш клиент може да си позволи подобно одеяло. Засега не виждам изход от това положение. И всеки път се изправям пред дилема:" да взимам ли подобна поръчка или да откажа"? Едно от ушитите за тези месеци одеяла: одеяло "Ноктюрн".
Два последних месяца шью одеяла. С одной стороны, радость творчества, а с другой - муки адов,. В Болгарии обычного ситца днем с огнем..., а тот , что продают просто невероятно плохого!!! качества. И садится неравномерно и теряет свои цвета после первой же стирки. А тот кто шил квилт знает, что без стирки готового изделия просто не обойтись. Вообщем, шьем - веселимся, постираем - прослезимся. Но как бы то ни было вот одно из последних одеял: одеяло"Ноктюрн"

5 коментара:

Евгения (Alfa4bravo) каза...

Абсолютно согласна насчет тканей! Давно на квилты облизываюсь, но от попробовать удерживает как раз исключительно бедный выбор подходящих тканей. А до заказов американских я еще не созрела. А воруг квилтинг не понравится? А вдруг испорчу? Но и "на кошках" тренироваться как-то неохота. Вот до сих пор наблюдаю со стороны... Ноктюрн классный!

Семицветик \\ Светлана каза...

Натуральные ткани рекомендуют сначала простирнуть в тёпленькой водичке, высушить, а потом только шить,т.к. они дают усадку после стирки.

NG каза...

Да, будем надеяться, что разбогатеем и вот тогда отведем душу...

МамаФиалка каза...

Ноктюрн классный!

Unknown каза...

Колко е хубаво!